Vybavení ordinace

Dewarova nádoba

dewar_nadoba

slouží k uchování tekutého dusíku (teplota -196 °C), který se používá ke kryalizaci („sněžení, mražení“) různých benigních (nezhoubných) i maligních (zhoubných) projevů na kůži. Sněžení se provádí vatovou štětičkou nebo kryosprejem.

 

 

 

 

 

Kryosprej

kryosprej

je určen k destrukci patologické tkáně metodou rychlého lokálního zmrazení především povrchu kůže buď proudem tryskajícího kapalného dusíku nebo prostřednictvím výměnné kontaktní koncovky dusíkem ochlazované. Použitím trysek lze dosáhnout přesné lokalizace a jemného dávkování kapalného dusíku a tím minimalizovat riziko poškození zdravé tkáně. Slouží k ošetření virových i stařeckých bradavic, hemangiomů, pigmentací, aktinických keratos, basaliomů a dalších kožních projevů, využívá se i k podchlazení kštice a podpoře růstu vlasů.

 

 

Elektrokauter Bovie DERM 942

elektrokoagulace

Přístrojem zvaným elektrokauter lze pomocí elektrických pulzů odstranit kožní nárůstky typu fibromů (nejčastěji jako stopkaté výrůstky na krku, v podpaží a tříslech), rozšířené žilky a tzv. pavoučkové névy, hemangiomy (cévní útvary vzhledu fialových teček až plošek, nejčastěji na trupu, jejich počet se zvyšuje s věkem) a drobné bradavičky. Po ošetření vznikne na kůži stroupek, který se zhojí s minimální jizvou do 2 týdnů. Zákrok provádíme nejlépe mimo letní období, abychom zamezili vzniku nežádoucích pigmentací v okolí jizvy. Jedná se o zákrok pouze mírně bolestivý, který nevyžaduje předchozí znecitlivění.

 

Manuální dermatoskop

dermatoskop

Dermatoskop je speciální optický přístroj používaný k vyšetření mateřských znamének a kožních nádorů, jehož pomocí dokáže zkušený dermatolog odlišit “zdravá” znaménka a nezhoubné pigmentace od maligního melanomu a diagnostikovat další kožní nádory.

Vyšetření dermatoskopem je naprosto nebolestivé a nezatěžující vyšetření, které lze provést v každém věku. Našim pacientům doporučujeme postoupit toto vyšetření jedekrát ročně, rizikovým osobám lépe 2x ročně.

 

 

Lymfoven a lymfodrenáž

Lymfodrenáž je léčebná metoda používaná pro prevenci, zmírnění a léčbu především primárních a sekundárních lymfedémů. Současně ale pomáhá například s pocitem těžkých a unavených nohou, při potížích s křečovými žilami či celulitidou.
Manuální lymfodrenáž je jemná hmatová technika, která se provádí malým tlakem a v pomalém tempu. Nesmí být nepříjemná ani bolestivá a nesmí zvyšovat prokrvení v ošetřovaných partiích. Provádět by ji měl pouze člověk, který perfektně zná funkce a stavbu lymfatického systému a lidskou anatomii všeobecně. Na rozdíl od klasické masáže se lymfoterapeut snaží ovlivnit pouze pokožku a podkoží, nikoliv svaly.
Přístrojová lymfodrenáž nahrazuje ruce lymfoterapeuta, ale vždy jí musí předcházet ruční ošetření spádových lymfatických uzlin. Kalhotový nebo rukávový návlek je tvořen vzduchovými komorami, které se postupně nafukují a tím komplexně masírují končetiny a podporují správné proudění lymfy v mízních cévách směrem do žilního řečiště.

 

Zákrokový stůl

Moderní vyšetřovací a zákrokový stůl s elektrickým nastavením výšky slouží k vyšetřování a provádění drobných zákroků (diagnostické či terapeutické odstranění projevů na kůži – pigmentových znamének, kožních nádorků, seborhoických verruk a další).