Vybavení ordinace

Dewarova nádoba

dewar_nadobaslouží k uchování tekutého dusíku (teplota -196 °C), který se používá ke kryalizaci („sněžení, mražení“) virových bradavic, seborhoických verruk, k podchlazování kštice při padání vlasů. Sněžení se provádí vatovou štětičkou nebo kryosprejem.

 

 

 

 

 

Elektrokauter SMT BM Derm

elektrokoagulace

Přístrojem zvaným elektrokauter lze pomocí elektrických pulzů odstranit kožní nárůstky typu fibromů (nejčastěji jako stopkaté výrůstky na krku, v podpaží a tříslech), rozšířené žilky a tzv. pavoučkové névy, hemangiomy (cévní útvary vzhledu fialových teček až plošek, nejčastěji na trupu, jejich počet se zvyšuje s věkem) a drobné bradavičky. Po ošetření vznikne na kůži stroupek, který se zhojí s minimální jizvou do 2 týdnů. Zákrok provádíme nejlépe mimo letní období, abychom zamezili vzniku nežádoucích pigmentací v okolí jizvy. Jedná se o zákrok pouze mírně bolestivý, který nevyžaduje předchozí znecitlivění.

 

Manuální dermatoskop

dermatoskopDermatoskop je speciální optický přístroj používaný k vyšetření mateřských znamének a kožních nádorů, jehož pomocí dokáže zkušený dermatolog odlišit “zdravá” znaménka a nezhoubné pigmentace od maligního melanomu a diagnostikovat další kožní nádory.

Vyšetření dermatoskopem je naprosto nebolestivé a nezatěžující vyšetření, které lze provést v každém věku. Našim pacientům doporučujeme postoupit toto vyšetření jedekrát ročně, rizikovým osobám lépe 2x ročně.